No menu assigned!

1. Uluslararası Bilişsel Davranışçı Koçluk Kongresi

Dünyada Bilişsel Davranışçı Koçluk modeli ilk kez bu kadar derinlemesine irdeleniyor. Bilişsel Davranışçı Koçluk (BDK) alanında 2014′te ilk defa gerçekleştirilecek kongre Uluslararası Bilişsel Davranışçı Koçluk Derneği (IACBC) tarafından düzenleniyor. Dr. Windy Dryden, Dr. Stephen Palmer ve  Dr. Mehmet Sungur gibi isimlerin konuşmacı olarak katılacağı kongrede, Türkiye’den ayrıca üç isim var.

Yöneticiliğini Mehmet Sungur’un yapacağı ‘CBC: Assesment and Application for Different Groups’ konulu panelde, Arthur Freeman psikologların kullanabileceği bir BDK koçluk aracı hakkında bilgi verirken, Ulaş Özcan Bilişsel Davranışçı Koçluğa özel tasarlanmış olan bir psikometrik yaklaşımı, Selin Sertel ICF tarafından ACSTH onaylı koçluk eğitiminin altyapısını oluşturan bilişsel davranışçı koçluk modelini ve Elgiz Henden Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Koçluk Yaklaşımı anlatacak.

Kongre 12-15 Haziran tarihleri arasında Romanya’nın Cluj-Napoca kentinde yapılacak.

Kongre hakkında detaylı bilgi ve kayıt için: http://www.iccbc2014.ro/

CoachPro Web Sitesi Yenilendi!

coach-pro-new-website

 

CoachPro web sitemizi yeniledik. Bundan böyle yeni tasarımımızla coachproturkey.com alan adı altında yayınımıza devam edeceğiz.

Yeni tasarımımız “Responsive Site” yani tüm cihazlar ile uyumlu. Bu şu demek: Tablet cihazlarınızda farklı, akıllı telefonlarınızda farklı bir arayüz görüyor olacaksınız.

Yeni sitemiz hayırlı ve de uğurlu olsun.

Görüş ve önerilerinizi bekliyoruz!

CoachPro, “Profesyonel Koçluğun Temelleri Eğitimi” Yeniden Başlıyor! (5,6,12 Nisan ve 3 Mayıs 2014) – No.4

profesyonel-koc-selin-sertel

CoachPro, Profesyonel Koçluğun Temelleri Eğitimi’nin 1. modülünü 5 Nisan’da yeniden başlatıyor. Türkiye’de ICF (International CoachFederation) sertifikasyon kriterlerini en kısa sürede karşılayan ve en uygun bütçeli koçluk eğitimini sunan CoachPro ile profesyonel koçluğa kolayca adım atabilirsiniz.

Katılımcılar 5, 6 ve 12 Nisan’da yapılacak olan 3 tam günlük eğitimin ardından 3 Mayıs’da son olarak Koçluk Çemberi Çalışması ve Bireysel Koçluk programı çalışmaları ile Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı Profesyonel Koç sertifikalarının sahibi olabilecekler.

Profesyonel Koçluğun Temelleri Uluslararası Sertifikasyonu

Profesyonel Koçluğun Temelleri Uluslararası Sertifikasyonu

CoachPro’nun kurucusu Selin Sertel programla ilgili şunları söyledi;

“Program öncelikle koç adaylarını kullanabilecekleri yöntemlerle tanıştırıyor ve kendilerine birer koç gibi bakmalarını sağlıyor. Yaşamın inişli çıkışlı doğasından keyif alabilmeyi, inişlerde de bütünü görebilmeyi deneylerle sunuyor. Kendini daha da yakından tanımaya çalışıp, çözüm üretebilmenin yollarını gözlerin önüne seriyor. Tabii bütün bunları yapabilmek için gücünüzü keşfetmek üzerine yoğunlaşıp, bu gücünüzü nerelerde tıkadığınızı bilmeniz lazım. Bu öğrendiklerinizle daha tatmin olduğunuz ve canlılığınızın arttığı bir yaşam yaratmak üzere harekete geçecek, diğerlerinin de bunu yapabilmesine destek olacaksınız.”

Program hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

CoachPro Hakkında;

2008 yılında kurulan CoachPro, ICF tarafından tam yetkili bir Profesyonel Koçluk eğitim kurumudur. Aynı zamanda Davranışçı Koçluk Enstitüsü (Behavioral Coaching Institute – BCI) öğrenme ortağı statüsünde olan CoachPro dünya çapında yapılmış 6000’den fazla koçluk çalışmasından elde edilmiş başarılı ve güncel yöntemleri içerir. ICF tarafından Associate Certifed Coach olarak unvanlandırılan Selin Sertel, Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

image002 (1)

Bilişsel Davranışçı Koçluk Eğitimi Başlıyor

kocluk-ise-yaradi-mi

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından Süregelen Koç Öğrenimi (CCE) statüsünde onaylı bu program, dünyada sunulan ilk ve tek Uluslararası Bilişsel Davranışçı Koçluk eğitimidir. Pratik modellerle hemen uygulanabilir araçlar sunar.

Programa katılmak isteyenler ve ekiple tanışmak isteyenler 12 Mart Saat 19:30‘da bir tanışma toplantısıyla bir araya gelecek! Toplantı hakkında detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

Prof. Mehmet Sungur‘un “Bilişsel Davranışçı Yaklaşım” konusunu ve Phd. Ulaş Özcan‘ın “Davranışa Profesyonelce Bakmak” konusunu paylaştığı bu program koçlara farklı bir bakış açısı ve farklı koçluk araçları sunuyor!
CoachPro Programları ile Koçluk ve Psikoloji bilgileri bir arada!

Bilişsel Davranışçı Koçluk ve Pozitif Psikoloji yaklaşımlarının en güçlü bölümlerini bir araya getirir. Davranışçı Koçluk Enstitüsü (Behavioral Coaching Institute – BCI) Öğrenme Ortağı statüsündedir. BCI Master Coach Modeli’ne dayanmakta olup konuyla ilgili geniş literatür bilgisini ile dünya çapında yapılmış 6000’den fazla koçluk çalışmasından elde edilmiş başarılı ve güncel yöntemleri içerir.

Süreç:

Kişilik envanteri uygulaması, üç tam gün eğitim, envanter değerlendirme ve yorumlama aktarımı, hafta içi mesai saatleri sonrası pratik paylaşım buluşması, süpervizyon toplantısı, yansıtma grubu çalışmaları içeren bir süreci kapsar.

Modül sonunda vaka çalışmalarının değerlendirmesinde en az 70 ( 100 üzerinden) alınması ile başarılı olan katılımcılar, Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) tarafından CCE statüsünde onaylı sertifika almaya hak kazanırlar ve ICF’e üye koç olarak çalışabilirler.

Bilişsel Davranışçı Koçluk – Mart 2014
-Tam Gün Eğitim (10:00 – 18:00) tarihleri : 16, 22, 23 Mart
-Akşam Buluşma (19:30 – 22:00) tarihleri : 27 Mart

Program akışı hakkında buradan detaylı bilgi alabilirsiniz.

12 Mart Tanışma Toplantısı – Denge Çemberi ile Tanışın

coachpro-DENGE-ÇEMBERİ-1-800x415

12 Mart Tanışma Toplantısı’na Davetlisiniz!

CoachPro eğitimleri size Koçluk ve Psikoloji bilgisini bir arada sunmaya devam ediyor!
12 Mart’taki tanışma toplantısında, eğitim süreciyle ilgili detaylı bilgi alabilir ve denge çemberi çalışmamıza katılabilirsiniz.

Denge Çemberi Çalışması:

İç huzurunuz var mı?
Sevdiğiniz işi mi yapıyorsunuz?
Mali işleriniz güzel bir bahçe gibi düzenli mi?
Fiziksel çevreniz nasıl?
Eskiler dışarıda, yenilere içeride yer var mı?
Vücudunuza nasıl davranıyorsunuz?
İçinizdeki çocuğu duyuyor musunuz?
Kendinizi geliştirmek için ne yapıyorsunuz?
Çevrenizde sizi destekleyen insanlar var mı?

12 Mart Çarşamba günü değişime ve gelişime açık herkesi bekliyor olacağız!

Katılımın ücretsiz olduğu toplantımızda rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyon için #216 706 16 30 / 541 908 1973 . Ayrıntılı bilgi için bize buradan ulaşabilirsiniz.

CoachPro, çünkü…

kendinize-kocluk-bolum-5

Coach Pro’da Koçluk eğitimi, çünkü…” dedik ve size bizi sizler anlatın istedik. Evet, bu kez söz sizde! Yani CoachPro’dan eğitim alanlarda…

Söz “Profesyonel Koçluğun Temelleri”ne katılan sizlerde!

“Bu seminer bence…”

Öğreticiydi…Ufuk açıcıydı, çünkü eğitim alırken aynı zamanda kendimle ilgili çok şey öğrendim ve bir takım konuları daha bir netliğe kavuşturabildim. (E.Ölçer)

Gelecek için planlarımı gerçekleştirmem için faydalı. Kendim için, meslek olmanın dışında da gerekli. (H.Öztürk)

Verimli, öğretici, profesyonel…(C.Elbasan)

“Etkili, bilgi dolu – öğretici, sistemli…”(E.Kayabaş)

“Eğitimciler / Konuşmacılar…”

“Selin sanki bir müfredat anlatıyormuş gibi yapmadan her şeyi anlattı. Bu da bana babaannemin portakal suyunun içine damlattığı balık yağını hatırlattı 🙂 Yani sonunda hapı yuttuk.” (Z.Taşöz)

“Eğitmenler birbirlerini çok iyi dengelediler. Çok sağlam içgörülere vesile oldular. Selin’in coşkusunu kaybetmemiş profesyonelliği benim için çok değerli ve ilham verici” (A.Bolazar)

“Seminere gelirken düşüncelerim…”

“Sabahtan akşama kadar tüm haftasonumu orada nasıl geçireceğim”di ama şimdi bitiyor olması çok üzücü.

“Sadece teknik öğreneceğim sanıyorum ama bundan çok daha fazlasını aldım” (E.Bilgili)

Kitap Önerisi: Nietzsche Ağladığında

nietszche-agladiginda

Irvin D. Yalom tarafından yazılan bu roman, psikanalizin doğduğu yıllarda Dr. Breuer ile Nietzsche arasında geçen diyalogları konu almaktadır. İçinde etkileyici tartışmalara barındıran bu psikolojik roman, bir çırpıda okunacak cinsten. Henüz alma şansı bulamadıysanız, bu kitabı da 2014′te okunacaklar listesine eklemelisiniz!

Nietzsche: “Bazen yaşamın o kadar içini görebiliyorum ki birden doğrulup çevreme baktığımda kimsenin yanımda olmadığını, bana eşlik eden tek şeyin zaman olduğunu görüyorum.”

Kendinize Yeniden Bakın – 9 Ocak Tanışma Toplantısı

kendinize-yeniden-bakin

9 Ocak Tanışma Toplantısı’na Davetlisiniz!

CoachPro eğitimleri size Koçluk ve Psikoloji bilgisini bir arada sunmaya devam ediyor!
9 Ocak’ta düzenleyeceğimiz tanışma toplantısına katılarak, eğitim süreciyle ilgili detaylı bilgi alabilir ve sizi değişime davet edecek eğitmenlerle tanışabilirsiniz.
Üstelik tanışma toplantısına katılanlar, sadece koçlara özel tasarlanmış iCoach© yönelim envanterini ücretsiz uygulama şansı bulacaklar!

9 Ocak Perşembe günü Taksim Titanic City’de, değişime ve gelişime açık herkesi bekliyor olacağız!

4 modülden oluşan profesyonel koçluk eğitimi “Profesyonel Koçluğun Temelleri” ile başlıyor. ICF sertifikasyon kriterlerini en kısa sürede karşılayan bu eğitim uygun bütçe avantajı da sunuyor. Bu program sayesinde kendinize bir koç gibi bakmayı öğrenecek daha tatmin olduğunuz bir yaşam yaratmak için ilk adımları atacaksınız.

Süreç:

Üç tam gün eğitim, iki Koçluk Çemberi buluşması, ödevler, kayıtlı bireysel koçluk uygulamaları içerir.

Kimler katılmalı?

• Koçluk mesleğini profesyonel olarak uygulamayı hedefleyenler

• Koçluk bilgisi ve yetkinliklerini iş ortamında etkin bir şekilde kullanmak isteyen yöneticiler

• İnsan kaynakları uzmanları ve kurum içi eğitmenleri

• Psikolojik danışmanlık ve eğitim hizmeti sunan profesyoneller

Ayrıntılı bilgi için bize buradan ulaşabilirsiniz.

Lars and The Real Girl

lars-and-the-real-girl

Lars babasının ölümünden sonra etrafıyla olan iletişimini mümkün olduğunca keser ve içine kapanır. Üstelik insanların ona dokunmasından da oldukça rahatsız olur. Lars internetten kendisine plastik bir sevgili sipariş eder ve gerçekmiş gibi onunla yaşamaya başlar.
Bakalım ailesi ve çevresi bunu nasıl kabullenecek?

İlginç hikayesinin yanı sıra, Ryan Gosling filmi izlemeniz için başka bir neden.